Sunulan kılavuzu içerir adım adım bir açıklaması çalışma ve kullanım kılavuzu, onarım ve bakım otomobil markası Toyota AVENSİS 1997-2003 yılların yayın. Bu arabalar donatılmış benzinli motorlar, içten yanmalı model: 4A-FE (hacmi 1,6 litre), 7A-FE (hacmi 1,8 litre), 3S-FE (hacmi 2,0 litre), 1ZZ-FE (hacmi 1,8 litre) ve 3ZZ-FE (hacmi 1,6 litre). Kitapta, ayrıntılı ve yararlı veriler için gerekli onarım ve ayar düğüm ve eleman yönetim sistemi motorlar (gibi sistemi yakıt enjeksiyon ve ateşleme). Kılavuzda ayrıca bir talimat yürütmek için kendi kendine teşhis sistemleri: otomatik ŞANZIMAN, ABS (anti-lock fren sistemi), VA (hidrolik amplifikatör acil fren desteği), ABS, TRC, VSC sistemi (elektronik denge kontrolü). Var bu kılavuzda da ayrıntılı elektrik devreleri Toyota AVENSİS için farklı seçenekler donatılacak dahil benzinli motor ile model 1AZ-FSE. Наведены olası arıza ve arıza, açıklar ve yöntemleri, onları ortadan kaldırmak için. Orada bir tablo ile сопрягаемыми büyük boyutlu bir parça verilir ve sınırlarını için geçerli bir aşınma, listeler önerilen yağlar ve diğer çalışma sıvı gösteren hacimleri.